Kontakt

Har du frågor så vänd dig till någon av oss.

Se kontaktuppgifter till ansvarig person för respektive område nedan.


 

 

Verksamhetschef
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se
Tel: 073-183 98 54

 

 

 


Ordförande tf
Kristina Diné
kristina.dine@svenskpadel.se

Hanterar internationella frågor / FEPA
Kristina Diné
kristina.dine@svenskpadel.se

Ansvarig för PRESS & KOMMUNIKATION
Charlotte Olsson 
charlotte@svenskpadel.se 

Ansvarig för LANDSLAG
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se

Ansvarig för UTBILDNING
Jens Grafström 070-733 88 03
jens@svenskpadel.se

Ansvarig för TÄVLING
Jens Grafström 070-733 88 03
jens@svenskpadel.se

Ansvarig för BARN och UNGDOM
Mikaela Lecomte Seger 070-799 36 26
mikaela@svenskpadel.se


Ansvarig för SKOLOR
Lisa Larsson 070-397 70 01
lisa@svenskpadel.se


Ansvarig för FÖRENINGAR & licenser
Kristina Diné
kristina.dine@svenskpadel.se

Hanterar DOMARFRÅGOR
Mats Harich
mats.harich@svenskpadel.se

Partnerskapsutvecklare
Stina Packalén 
stina@svenskpadel.se

Föreningsutvecklare
Lisa Larsson 070-3977001
lisa@svenskpadel.se

Förbundskoordinator
Benjamin Potros 073-7007463
benjamin@svenskpadel.se

 

 

Vill du hjälpa till?

Är du en riktig padelentusiast som nyss upptäckt denna beroendeframkallande sport? Är du aktiv tävlingsspelare? Är du fortfarande inte ”vän med väggarna”? Eller är du en av de som varit med från sportens inträde i vårt avlånga land? Oavsett vilken nivå du skattar dig själv på behöver vi din hjälp. Har du tid och lust att hjälpa till att bygga upp padeln i Sverige, kan du kanske bidra med något särskilt till detta arbete? Svenska Padelförbundet är idel öra att höra vad detta skulle kunna vara. Kontakta oss och berätta!