Kontakt

Har du frågor så vänd dig till någon av oss.

Se kontaktuppgifter nedan.


 

 

Verksamhetschef
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se
tel. 073-183 98 54

 

 

 

 

 


Ordförande
Tomas Andersson
tomas.andersson@svenskpadel.se

Vice ordförande & hallägare kontakt
Kristina Diné
kristina.dine@svenskpadel.se

Press och media, kommunikation & landslag
Kent Persson 070-875 86 41
kent.persson@svenskpadel.se

Styrelseledamot & redaktör
Maria Agrell
maria.agrell@svenskpadel.se

Tävling
Jens Grafström
jens@svenskpadel.se

Föreningar & licenser
Hampus Olsson 
hampus@svenskpadel.se

Barn och ungdom
Emilia Köhler
emilia@svenskpadel.se

Domarfrågor
Mats Harich
mats.harich@svenskpadel.se

Internationella frågor / FEPA
Tomas Andersson
tomas.andersson@svenskpadel.se

Skolor
Tony Kjäll
tony@svenskpadel.se

Utbildning
Jens Grafström
jens@svenskpadel.se

Juridiska frågor
Hampus Olsson
hampus@svenskpadel.se

 

 

Vill du hjälpa till?

Är du en riktig padelentusiast som nyss upptäckt denna beroendeframkallande sport? Är du aktiv tävlingsspelare? Är du fortfarande inte ”vän med väggarna”? Eller är du en av de som varit med från sportens inträde i vårt avlånga land? Oavsett vilken nivå du skattar dig själv på behöver vi din hjälp. Har du tid och lust att hjälpa till att bygga upp padeln i Sverige, kan du kanske bidra med något särskilt till detta arbete? Svenska Padelförbundet är idel öra att höra vad detta skulle kunna vara. Kontakta oss och berätta!