Kontakt


Har du frågor, synpunkter eller idéer som förbundet kan vara berört av, kan du lägga ett meddelande till oss här.

Vi återkommer då till dig med mer info.

Vill du hjälpa till?

Är du en riktig padelentusiast som nyss upptäckt denna beroendeframkallande sport? Är du aktiv tävlingsspelare? Är du fortfarande inte ”vän med väggarna”? Eller är du en av de som varit med från sportens inträde i vårt avlånga land? Oavsett vilken nivå du skattar dig själv på behöver vi din hjälp. Har du tid och lust att hjälpa till att bygga upp padeln i Sverige, kan du kanske bidra med något särskilt till detta arbete? Svenska Padelförbundet är idel öra att höra vad detta skulle kunna vara. Kontakta oss och berätta!



Ordförande / Pressansvarig
Per Carlsson
per.carlsson@svenskpadel.se

Redaktör
Lina Åberg Linderoth
lina@svenskpadel.se



Landslags- och utbildningsansvarig, samt Sponsor- och partneransvarig
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se

Kommunikationsansvarig (It & Design)
Claes Dickens
dickens@svenskpadel.se



Tävlingsansvar 
Björn Stolt
bjorn.stolt@svenskpadel.se
Andreas Jatko
andreas@svenskpadel.se 

Regler & ranking
Mats Harich
mats.harich@svenskpadel.se
Anton Andersson
anton.andersson@svenskpadel.se



Skolor
Tony Kjäll
tony@svenskpadel.se

Föreningar & klubbar
Peter Larsson
peter@svenskpadel.se