Kontakt

Har du frågor så vänd dig till någon av oss.

Se kontaktuppgifter till ansvarig person för respektive område nedan.


 

 

Verksamhetschef
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se
Tel: 073-183 98 54

 

 

 


Ordförande
Tomas Andersson
tomas.andersson@svenskpadel.se

Hanterar internationella frågor / FEPA
Tomas Andersson
tomas.andersson@svenskpadel.se

Ansvarig för PRESS & KOMMUNIKATION
Kent Persson 070-875 86 41
kent.persson@svenskpadel.se

Ansvarig för LANDSLAG
Kent Persson 
kent.persson@svenskpadel.se

Ansvarig för UTBILDNING
Jens Grafström 070-733 88 03
jens@svenskpadel.se

Ansvarig för TÄVLING
Jens Grafström 070-733 88 03
jens@svenskpadel.se

Ansvarig för BARN och UNGDOM
Emilia Köhler
emilia@svenskpadel.se

Ansvarig för SKOLOR
Emilia Köhler
emilia@svenskpadel.se

Ansvarig för FÖRENINGAR & licenser
Hampus Olsson 
hampus@svenskpadel.se

Hanterar JURIDISKA frågor
Hampus Olsson
hampus@svenskpadel.se

Hanterar DOMARFRÅGOR
Mats Harich
mats.harich@svenskpadel.se

Kontaktperson för HALLÄGARE
Kristina Diné, vice ordförande
kristina.dine@svenskpadel.se

 

 

Vill du hjälpa till?

Är du en riktig padelentusiast som nyss upptäckt denna beroendeframkallande sport? Är du aktiv tävlingsspelare? Är du fortfarande inte ”vän med väggarna”? Eller är du en av de som varit med från sportens inträde i vårt avlånga land? Oavsett vilken nivå du skattar dig själv på behöver vi din hjälp. Har du tid och lust att hjälpa till att bygga upp padeln i Sverige, kan du kanske bidra med något särskilt till detta arbete? Svenska Padelförbundet är idel öra att höra vad detta skulle kunna vara. Kontakta oss och berätta!