Kontakt

Har du frågor så vänd dig till någon av oss.

Se kontaktuppgifter nedan.



Verksamhetschef
Calle Åkesson
calle@svenskpadel.se

Ordförande
Tomas Andersson
tomas.andersson@svenskpadel.se

Kommunikationsansvarig & styrelseledamot
Kent Persson
kent.persson@svenskpadel.se

Styrelseledamot & redaktör
Maria Agrell
maria.agrell@svenskpadel.se

Föreningar & licenser & styrelseledamot
Peter Larsson
peter@svenskpadel.se

Ranking & Regler
Anton Andersson
anton.andersson@svenskpadel.se

Tävlingsansvarig
Martin Dellbratt
martin.dellbratt@svenskpadel.se

Tävling (SPT & Sanktionerade)
Jörgen Persson
jorgen.persson@svenskpadel.se

Domarfrågor
Mats Harich
mats.harich@svenskpadel.se

Tävling (SM & Klubblags-SM)
Emilie Wiklander
emilie.wiklander@svenskpadel.se

Skolor
Tony Kjäll
tony@svenskpadel.se

Utbildningsansvarig
Joel Christensen 
joel@svenskpadel.se

 

 

Vill du hjälpa till?

Är du en riktig padelentusiast som nyss upptäckt denna beroendeframkallande sport? Är du aktiv tävlingsspelare? Är du fortfarande inte ”vän med väggarna”? Eller är du en av de som varit med från sportens inträde i vårt avlånga land? Oavsett vilken nivå du skattar dig själv på behöver vi din hjälp. Har du tid och lust att hjälpa till att bygga upp padeln i Sverige, kan du kanske bidra med något särskilt till detta arbete? Svenska Padelförbundet är idel öra att höra vad detta skulle kunna vara. Kontakta oss och berätta!